Zakładamy zielony ogródek

Kącik przyrody jest ważnym elementem dekoracyjnym i dydaktycznym w przedszkolu, dzięki stałym zmianom w kąciku dzieci poznają pory roku, potrafią je wyróżnić i scharakteryzować. Chcąc przyśpieszyć przyjście wiosny  postanowiliśmy założyć w sali zielony ogródek. Zgromadziliśmy potrzebne przybory: pojemniczki, doniczki, konewki, ziemię i nasionka. Przed przystąpieniem do pracy dzieci poznały warunki potrzebne roślinom do wzrostu. Następnie wysialiśmy pietruszkę, koperek, bazylię oraz sadziliśmy cebulkę. Po zasianiu i podlaniu rośliny zostały umieszczone na parapecie. Będziemy pamiętać o podlewaniu  i będziemy obserwować ich  wzrost.